Growler Theme

ATÖLYE


shutterstock_72726022

shutterstock_72726022
 

ATÖLYE HAKKINDA 

Sanatın dünyayı güzelleştirdiği, bizi çevreleyen gerçekliği farklı bakış açılarıyla sunabildiği, yüzeyde görünenin altını keşfetmemizi sağladığı yadsınamaz.

Kendimizi ifade edebildiğimiz bir sanat dalının varlığı, iletişim kurmaya alışık olduğumuzun dışında yeni bir dil öğrenmek gibidir ve nasıl yeni bir dil öğrenirken önce o dilin gramerini, kurallarını öğreniyorsak aynı şey sanat için de geçerlidir.

Örgün eğitim sisteminde yakın zamana kadar ikincil unsur olarak görülen müzik, resim ve beden eğitimi gibi alanların eğitimine günümüzde özellikle rekabetin artması ile hak ettiği önem verilmeye başlamıştır.

Utku Ünal Müzik Atölyesi; kendini en rahat müzik alanında ifade edebilen, ODTÜ’deki Maden Mühendisliği eğitimi sonrasında aldığı sayısız sertifika ve özel ders ile yetinmeyip müzik alanında yüksek lisans eğitimi de yapan Utku Ünal tarafından kurulmuştur.

Müzik sektöründe, türünde en çok tanınan sanatçılar ile çalışmış olan Ünal; sektördeki deneyimlerini, teorik bilgileri ile harmanlamış ve klasik müzik eğitimi metodolojisinin yanı sıra bireylere özel olarak hazırlanmış yenilikçi, ihtiyaç ve beklenti odaklı  yaklaşımdan da  yararlanma yolunu seçmiştir.

Kemerburgaz Göktürk’ün en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi’nde bulunan atölye 140 metrekarelik alana yayılmaktadır, Bateri Odası ve Piyano Odası’nın yanı sıra taşınabilir enstrumanların eğitiminin verildiği çok amaçlı geniş bir odası daha bulunmakta ve perküsyon dersleri bu odada yapılmaktadır.

Utku Ünal Müzik Atölyesi’nin diğer atölyelereden en büyük farkı; tüm eğitmenlerinin akademik alan tecrübelerinin olması ve içlerinde müzik alanında çok önemli kaynakların da bulunduğu geniş kütüphanesidir. Öğrenciler, atölyenin açık bulunduğu saatlerde istedikleri kadar konforlu bekleme salonunda vakit geçirebilir, kitapları okuyabilirler.