UTKU ÜNAL MÜZİK ATÖLYESİ

EĞİTİM PROGRAMLARI


shutterstock_72726022

shutterstock_72726022
 

PİYANO EĞİTİMİ

Piyano eğitimi, öğrencinin hedefine göre aşağıdaki üç yöntemden biri uygulanır: 

Konservatuara hazırlık için piyano çalışmaları
Hedef, konservatuara giriş şartlarının en iyi şekilde uygulanması yönündedir. Bu bağlamda kişi hem çalış hem de duyuş tekniği bakımından geliştirilir.

Amatör piyano çalışmaları 
Hiç piyano çalma tecrübesi edinmemiş biri dahi, kişisel yetenekleri doğrultusunda yapılan çalışmalarla zaman içinde mutlaka gelişim gösterir. Kişi hangi tür müzikleri çalmayı hedefliyorsa, o yönde çalışmalar yapılır. 

Profesyonel piyano çalışmaları
Kişinin profesyonel olduğu alana yönelik en doğru ve etkin çalışma tekniği uygulanır. Hedef zaten aktif bir yorumcu olan kişinin teknik materyalini ve parça yorumlarını, mevcut olan en üst seviyeye ulaştırmaktır.

Eğitmenlerimizin tamamı alan ile ilgili bölümlerde eğitim almış, konservatuar mezunu ya da lisans üstü eğitimini müzik alanında yapmıştır. Derslerin süresi 50 dakikadır, haftada bir gün ya da öğrenciden gelen talep doğrultusunda haftada iki gün yapılmaktadır. Program üç modüle ayrılmıştır. Güz Dönemi; Eylül-Ocak ayları arasını, Bahar Dönemi; Şubat-Haziran ayları arasını; Yaz Dönemi ise Haziran-Temmuz-Ağustos aylarını kapsamaktadır. Güz ve Bahar Dönemi 16 ders,  Yaz Dönemi ise öğrencinin talebi doğrultusunda 8 ila 12 derslik modüller halinde program uygulanmaktadır.

Sene sonunda yapılan konser ve etkinliklerle tüm öğrencilere hem profesyonel müzisyenlerle sahne deneyimi kazanma hem de çalışmalarını sevdikleri ile paylaşma fırsatı verilmektedir.